cz | en
13Led/101

Stimul 2010 otevřou Anti-Pop Consortium

Futuristicky hip-hopoví Anti-Pop Consortium se představí v České republice vůbec poprvé 4. března v Divadle Archa. Bude to první koncert letošní série STIMUL festivalu.

Podobně jako jejich žánroví kolegové Dälek (uvedl STIMUL v premiéře v roce 2007) ctí kvarteto z New Yorku pravidlo absolutní progresivity a svůj futuristický koktejl míchá z prvků slam poetry, dadaismu, free jazzu a současné elektronické hudby. Debutovali v roce 2000 albem Tragic Epilogue, jež ukázalo cestu mnohým následovníkům, kteří našli zálibu v míchání avantgardní hudby a rapu. Sonické vyšinutosti jejich nejslavnější desky Arrhythmia poté našly domov na proslulém britském labelu Warp. V roce 2003 vydali Anti-Pop Consortium společné album s jazzovým klavíristou Matthew Shippem a pak se na čas rozpadli a vydali se za svými sólovými projekty.

Po šestileté pauze natočili v roce 2009 rappeři Beans, High Priest, M. Sayyid a producent Earl Blaize triumfální návrat v podobě alba Fluorescent Black, jež vyšlo na labelu Big Dada (Ninja Tune).

V minulosti si nekompromisní čtveřici na své turné pozvali například Radiohead, Public Enemy nebo DJ Shadow; v loňském roce se kvartet představil třeba na londýnském festivalu All Tomorrow’s Parties. Připravte si svoje laserové meče a antiprotonové urychlovače, Anti-Pop Consortium si 4. března chystají podmanit Divadlo Archa!

Anti-Pop Consortium

Vstupenky na koncert stojí 350 Kč v předprodeji / 450 Kč na místě. Předprodej v pokladně Divadla Archa (Na poříčí 26, Praha1, tel.: +420 221 716 333) nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal (navýšeno o poplatky sítí).

Komentáře (1) Zpětné odkazy (0)
  1. ABSOLUTNÍ NÁMRD! v roce 2001 mě Mike, jeden killer z ameriky naložil věcma od APC a nejvíc sem to zcenil a teď čumim, že budou v Praze, ani se mi nechtělo věřit že sem přijedou ale už to tak vypadá! najednou všude na netu na You TUbe a čumim na ten progress, určitě si něco pusťte, dřív taková možnost nebyla, prostě těžkej underground a to co sem dostal to sem měl, na netu o nich žádná zmíňka, v obchodě mě nerozuměli co po nich chci..díky za dnešní dobu!


Napsat komentář


Zatím žádné zpětné odkazy.

Sociální sítě

FacebookFacebook
Last.fmLast.fm
MySpaceMySpace

Kontakt

adresa:
STIMUL festival
  Nitranská 17
  Praha 3
  Czech Republic

e-mail:
info@stimul-festival.cz

tiskový kontakt:
+420 774 085 880

Ostatní