cz | en
10Led/140

Forest Swords poprvé v Praze – 7.3. na STIMULu!

7. března se v pražské MeetFactory v rámci Stimul festivalu ve spolupráci se Scrape sound představí liverpoolský producent Forest Swords. Ten rozetnul hudební scénu hned svým prvním EP Dagger Paths, jež ho katapultovalo na první místo žebříčku nejlepších desek roku 2010 podle prestižního FACT Magazinu. Bylo to jako blesk z čistého nebe: v době zvukově vyčištěných nahrávek totiž Matthew Barnes, jak zní jeho občanské jméno, předložil posluchačům nahrávku ovlivněnou post-rockem, ambientem, elektronikou i potemnělým folkem.

Aktuální album Engravings, které Barnes kvůli atmosféře míchal na notebooku u řeky poblíž svého bydliště, představilo projekt Forest Swords jako svébytný mikrokosmos. Jde o nekompromisní manifest hudebních samotářů, kteří inspiraci nehledají u ostatních hudebníků, ale výhradně ve svém nitru. I díky tomu je deska Engravings nezařaditelná: můžeme v ní sice nacházet ovlivnění dubem, temný nátěr z ornamentálních kytarových motivů nebo těžko identifikovatelných samplů, ve výsledku ale nakonec půjde o přísně osobní deník, který na současné scéně nemá obdobu.

FS 07032014

V Praze se Forest Swords představí poprvé v rámci Stimul festivalu v pátek 7. března v MeetFactory. Vstupenky za 290 Kč + poplatky sítí seženete v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Nejlevnější lístky naleznete zde:

http://www.smsticket.cz/vstupenky/1922-forest-swords-uk.aspx

Těšíme se na vás!

STIMUL team


Komentáře (0) Zpětné odkazy (0)

Zatím bez komentářů


Napsat komentář


Zatím žádné zpětné odkazy.

Sociální sítě

FacebookFacebook
Last.fmLast.fm
MySpaceMySpace

Kontakt

adresa:
STIMUL festival
  Nitranská 17
  Praha 3
  Czech Republic

e-mail:
info@stimul-festival.cz

tiskový kontakt:
+420 774 085 880

Ostatní