cz | en
7Říj/150

STIMUL Nights v říjnu: Mark Fell a Prurient!

STIMUL Nights připravil dva večery, kde představí významné zástupce elektronické a noisové scény. Tentokrát proběhnou oba večery - 26. (Mark Fell) a 28.10. (Prurient)- v clubu NEONE (Bubenská 1, Praha 7).

26. 10. 2015, 20:30
Mark Fell (UK)
support: Gurun Gurun (CZ)
NEONE, Bubenská 1, Praha 7

markfellMark Fell je v současnosti jedním z nejdůležitějších představitelů elektronické scény označované jako „glitch“, tedy hudby plné arytmických struktur bicích automatů rozdrcených jeho kompoziční a destabilizační invencí, nečekaných zvratů v tempu a transformovaných principů a zvuků rodem v raveové a techno kultuře, zde zvrácené do netaneční, diskontinuitní hudby. Fell, který také s producentem Matem Steelem tvoří duo s názvem snd, na svých četných albech vydaných na prestižních labelech orientovaných na soudobou elektronickou hudbu, noise a sofistikované techno Editions Mego, Mille Plateaux či Raster Noton, ale i v rámci audiovizuálních počinů ukazuje nové cesty, jak vykročit z rytmicky jednolité raveové a techno kultury směrem k značně roztříštěnému obrazu světa plného poruch, slepých cest a zlomů. V Praze zahraje performativní set s názvem Microtemporal Works, který vychází i z jeho projektu Multistability.

"Probably my single favourite set of music I’ve heard this year" Keith Fullerton Whitman

"Brilliant performance" Florian Hecker

"Best live set I've heard in ages" Oren Ambarchi

Fella doplní Gurun Gurun, česká improvizační elektro-akustická kapela. Debutové album GG vyšlo v prosinci 2010 na londýnsko-tokijském labelu Home Normal. Na desce spolupracovali Gurun Gurun mj. s japonskými hudebnicemi Sawako (12k, Anticipate), Moskitoo (12k) či s dánským producentem Opiatem. Letos na stejné značce vydali GG druhé album nazvané Kon B. Podílely se na něm například zpěvačky Cuushe (flau, Cascine) a Cokiyu (flau). Kapela absolvovala na jaře japonské turné.Gurun Gurun jsou Federsel, Tarnovski, Knoflíček a Ježek. www.gurunas.net


28. 10. 2015, 20:30
Prurient (USA)
support: Ukamau
NEONE, Bubenská 1, Praha 7

prurientPod lascivním pseudonymem Prurient (tedy „chlípný") se ukrývá hyperaktivní noiseový muzikant Dominick Fernow, který své experimentální zvukové koláže vydává už od konce minulého milénia - většinou u malých nezávislých labelů a často na kazetách, někdy i pod dalším sólovým projektem s názvem Vatican Shadow. Fernow, který má za sebou řadu spoluprací s čelními představiteli noisové a noise-rockové scény formátu Johna Wiese, Kevina Drumma či Wolf Eyes, je také členem temně synthpopového projektu Cold Cave, přičemž jeho sólo diskografie čítá k dnešnímu dni několik desítek položek. Jako Prurient na vysoce ceněných albech z posledních let - Bermuda Drain, Oxidation či Frozen Niagara Falls nabízí impozantní masy hluku ve spojení s pulsující power elektronikou a ozvuky temného diska a brutální klubové hudby. Prurientovy živé performance jsou hraničním zážitkem, který cedí energii nejen ze samotného Fernowa, ale i z publika. Každopádně, na chlípný hluk se dá jen těšit.

Ukamau je „bari-core“ projekt Georgye Bagdasarova, arménského hudebníka žijícího v Praze. Základem je hra na barytonsaxofon. K té se přidávají bebopové paterny v podobě bílého šumu a tradiční rytmy hudby aymara, které opakuje basový syntezátor. Hudební produkci doprovází stroboskopická projekce Alexandry Moralesové.
http://ukamau.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/baricore

Vstupné na každý z koncertů je 190 Kč a vstupenky jsou tentokrát k dispozici pouze na místě do vyprodání kapacity sálu.

Těšíme se na vás!

STIMUL team

Komentáře (0) Zpětné odkazy (0)

Zatím bez komentářů


Napsat komentář


Zatím žádné zpětné odkazy.

Sociální sítě

FacebookFacebook
Last.fmLast.fm
MySpaceMySpace

Kontakt

adresa:
STIMUL festival
  Nitranská 17
  Praha 3
  Czech Republic

e-mail:
info@stimul-festival.cz

tiskový kontakt:
+420 774 085 880

Ostatní