cz | en
11Úno/160

STIMUL Nights: Kevin Drumm (USA)

KEVIN DRUMM (USA), Stanislav Abrahám (ČR), Grzegorz Tyszkiewicz (PL)

Pátek 4. března 2016, 20.00

NEONE, Bubenská 1, Praha 7

kevin-drumm-600_medium_image

Kevin Drumm (USA)

Koncert chicagského hudebníka nabídne v rámci festivalu Stimul nečekaný a dlouho očekávaný sonický zážitek. Kevin Drumm (*1970) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování o hudbě ovlivnili jak Motörhead, tak Merzbow. Později spolupracoval jak s klíčovými hráči z oblasti free jazzu, volné improvizace, analogové elektroniky či noise – Matsem Gustafssonem, Axelem Dörnerem, Alanem Lichtem nebo Aaronem Dilowayem.

Jeho hlavním nástrojem je jak kytara, tak modulární syntezátory, elektronika a leckdy i laptop, na nichž vytváří své komponované sety, která postupně rozvíjejí zahuštěnou sonickou strukturu. Se vší bravurou dokáže přeskakovat ze světa volné improvizace k live electronics, ale i komponované noisové hudbě s rafinovanou strukturou. Cesta Kevina Drumma vedla od zaujetí tichem přes velmi jemnou práci se zvukem až k současnému ohledávání možností extrémního vyjádření na pomezí komponovaného tvaru, který je schopný v digitálním kotli rozpustit i metalové stopy, tak i hrubozrnný hluk stejně jako zasněné zvukové krajiny příbuzné hudbě Christiana Fennesze. Pokud je v současnosti někdo průzkumníkem intenzity v hudbě, je jím Kevin Drumm, další z líhně velkých amerických noisových hudebníků, ale zároveň dobyvatelů oblastí ticha či prahu slyšení, jehož zvukové univerzum také definují některé z labelů, na nichž vydává – Hospital Records, Editions Mego, Bocian Records.

https://kevindrumm.bandcamp.com/

Stanislav Abrahám

*1977, žije a pracuje v Praze. Audiovizuální performer, zvukový a novomediální umělec. Od původního zaměrění na hudební tvorbu přešel postupně k více konceptuálním postupům práce s různými médii. Jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, live cinema, instalací či mappingu. Věnuje se také studiové práci v podobě nahrávání a postprodukce v audiovizuální oblasti. Na festivalu Stimul představí Stanislav Abrhám projekt Shapescapes v podobě naživo rozšířené verze poslední nahrávky, která přináší fúzi elektronické hudby a terénních nahrávek. Délka 40 min. http://stanislavabraham.bandcamp.com/album/shapescapes

Koncertní turné, v rámci kterého vystoupí Kevin Drumm v Praze, organizuje Centrum Sztuki Wspólczesnej s Bocian Records. Po koncertě Kevina Drumma zahraje svůj dj set Grzegorz Tyszkiewicz, tvůrce labelu Bocian Records (PL).

Bez předprodeje, cena na místě 190,- Kč.

Těšíme se na vás!
Váš STIMUL team

Komentáře (0) Zpětné odkazy (0)

Zatím bez komentářů


Napsat komentář


Zatím žádné zpětné odkazy.

Sociální sítě

FacebookFacebook
Last.fmLast.fm
MySpaceMySpace

Kontakt

adresa:
STIMUL festival
  Nitranská 17
  Praha 3
  Czech Republic

e-mail:
info@stimul-festival.cz

tiskový kontakt:
+420 774 085 880

Ostatní