cz | en
14Čer/17Off

STIMUL Nights: 6/9 KEIJI HAINO

Stimul hostí jednoho z nejtajemnějších a nejextrémnějších hudebníků, které kdy Japonsko dalo světu. 6. září vystoupí v pražské MeetFactory Keiji Haino, pětašedesátiletý legendární veterán mezní hudby, který se stále schovává za černými brýlemi, tmavým oblečením a šedými dlouhými vlasy s charakteristickou ofinou. Jeho koncerty plné energie a nečekaných zážitků jsou opředeny legendami. Jeho zatím poslední vystoupení v Praze se uskutečnilo právě na Stimulu v roce 2007 a jsme rádi, že si to můžeme po deseti letech znovu zopakovat!

„Je snadné být bohem,“ říká Keiji Haino, muž, který při zkoušce před každým vystoupením postupně vdechne veškerý vzduch v sále, aby se sžil s místem, kde později absolvuje jeden ze svých legendárních sonických rituálů, a vdechl mu potřebnou atmosféru.

Záběr tohoto vokalisty, kytaristy, perkusisty, který při svých vystoupeních sahá i po elektronice, niněře a exotických instrumentech, sahá od za-rockového kytarového noisu přes jazz, blues, rock, písně, free improvizaci až k rituální hudbě. Stává se, že se hainovský zážitek protáhne až na čtyři hodiny, jindy si Haino vystačí s hlasem, drobnými chrastítky a cinkátky a tancem, jindy – jak praví jedna legenda – plnou silou třeba otiskne činel do ještě voňavě čerstvé výmalby sálu.

„Má-li Stimul památné večery, tohle musí být jeden z těch nejpamátnějších. Od kytary a zpěvu, v nichž stále bylo cosi pravěce rockového, se Haino postupně dostal k improvizovanému tribálnímu blues na drobný japonský strunný nástroj a ve finále vystavěl mohutnou stěnu ze zvuku čtyř digitálních thereminů a bicího automatu. Vše s šamanským vytržením, sebejistotou starého mistra a ideálním vyvážením přirozenosti a nečekanosti,“ říká dramaturg Petr Ferenc o Hainově posledním vystoupení v Čechách.

Vstupenky:
290 Kč na GoOut.cz a www.meetfactory.cz
Na místě za 390 Kč.

Těšíme se na vás!
STIMUL team

V sekcích: stimul Comments Off
Komentáře (0) Zpětné odkazy (0)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Trackbacks are disabled.

Sociální sítě

FacebookFacebook
Last.fmLast.fm
MySpaceMySpace

Kontakt

adresa:
STIMUL festival
  Nitranská 17
  Praha 3
  Czech Republic

e-mail:
info@stimul-festival.cz

tiskový kontakt:
+420 774 085 880

Ostatní