cz | en

Koncert DJ Shadow

7.11.
2012
20:00

Divadlo Archa - Na poříčí 26, Praha 1

DJ SHADOW (US), Acid Mothers Temple (JP), Damo Suzuki/B4 (JP/CZ)

Druhý festivalový den se představí praotec instrumentálního hip hopu, špičkový turntablista a samplový kouzelník DJ Shadow. Kalifornský stvořitel nových zvukových světů Josh Davis si postavil pomník už v polovině devadesátých let svým debutem Endtroducing. Alternativnější část publika potěší účast japonského kolektivu Acid Mothers Temple. V české premiéře pak společné vystoupí japonská legenda Damo Suzuki známý z působení u slavných krautrockerů Can, a česká improvizační čtveřice B4.

DJ SHADOW (US)

DJ Shadow
DJ Shadow je prostě legenda. Praotec instrumentálního hip hopu, špičkový turntablista a samplový kouzelník. Kalifornský stvořitel nových zvukových světů Josh Davis si postavil pomník už v polovině devadesátých let svým debutem – náladovým eposem Endtroducing. Tento milník abstraktního hip hopu inspiroval následné generace beatmakerů a mezi nejlepší alba devadesátých let ho shodně zařadila hudební periodika Pitchfork, Rolling Stone či Q. Mimořádného ohlasu se DJ Shadow dočkal rovněž za svoji produkci na debutu projektu UNKLE, nazvaném Psyence Fiction, a chválu sklidilo i následné studiové album The Private Press (2002). Na šest let starém albu The Outsider objevuje rapovou scénu stylu hyphy a zatím poslední nahrávka – loňské The Less You Know, The Better je volnomyšlenkářskou procházkou po společných kořenech rocku, hip hopu či folku.
odkazy: djshadow.com

Acid Mothers Temple (JP)

Acid Mothers Temple
Početný kolektiv Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso UFO je srocen kolem „nejpracovitějšího hudebníka japonského undergroundu“ – kytaristy Makota Kawabaty. Tenhle démon šesti strun ve různých sestavách Acid Mothers Temple křísí zlaté časy japonského psychedelického, progresivního a space rocku a vybaven válečnými barvami máničkovské estetiky, mění dnes již řádně vousatý bigbítový žánr v sonické kamikadze virtuozity, přehánění a bušida.
odkazy: www.acidmothers.com/


Damo Suzuki/B4 (JP/CZ)

Damo Suzuki
Impulzivní japonský trubadúr Damo Suzuki svým zpěvem dotvořil nejlepší alba Can, aby je v polovině sedmdesátých let opustil a stal se navždy hudebním kočovníkem. Nomádem, který tam, kam zavítá, vytváří neopakovatelné improvizované situace s místními hudebníky. Kdo jiný z českých kapel by tuto legendu při její české premiéře mohl doprovodit lépe než loňští držitelé ceny Vinyla – improvizační čtveřice B4 –, která se v průběhu let projamovala a proexperimetovala k originální stylové fúzi, jejíž nedílnou součástí je i řádná dávka ohlasů písní krautrockových?


Vstupné předprodej: 490 Kč, Vstupné na místě: 590 Kč.


Sociální sítě

FacebookFacebook
Last.fmLast.fm
MySpaceMySpace

Kontakt

adresa:
STIMUL festival
  Nitranská 17
  Praha 3
  Czech Republic

e-mail:
info@stimul-festival.cz

tiskový kontakt:
+420 774 085 880

Ostatní